Gát és akadályfutó sikerek a 43. Paulínyi emlékversenyen

Az országos bajnokságok között egymást érik a felkészülési versenyek, amelyek rendkívül fontosak az atléták, és természetesen edzőik számára. Az év fő erőpróbái előtt ezeken a megmérettetéseken lehet igazán lemérni, hogy ki hogyan áll a felkészülésben, esetleg mi az, amin még javítani kell. Nem mellesleg fontos pontokat lehet szerezni a ligaszámokban.

Ezen versenyek egyik nagy hagyománnyal bíró mérföldköve az immár 43. alkalommal megrendezett Paulínyi Jenő, 16. Klics Ferenc, 12. Főző János, 10. Bánhidi Béla, 5. Garay Sándor, 5. Varjú Vilmos, 4. Imre László, és 1. Deák Balázs emlékverseny, amely a nevében foglalt kiváló atlétákról, edzőkről, testnevelőkről is megemlékezik, és része az Atlétika Magyar Liga sorozatnak.

Sportolóink ez alkalommal elsősorban gát és akadályfutó versenyszámokban jeleskedtek. A felnőttek mezőnyében 3000m akadályon Dénes Ervin magabiztosan győzött (9:27,15s), míg a hölgyek 2000m akadályfutásában Gyürkés Viktória a második helyet szerezte meg (6:26,63s). Rab Attila viszont gerelyhajításban, új egyéni csúccsal lett második (71,82m). Már meg sem lepődtünk igazán, hogy mindezt ismét a legutolsó sorozatban érte el! Ez kivételes versenyzői kvalitásokat bizonyít.

A junior 110m- es gátfutásban Tóth Zsombor szintén második lett (15,49s), Dénes Mátyás pedig 3000m akadályon szerzett harmadik helyet(10:30,79s).

Az ifjúságiak 400m-es gátfutásában, látványos, ritkán látható szoros versenyben hármas Ikarus siker született. Jeremiás Donát (56,03s), Regényi Ákos (56,12s) és Szeiffert András (56,21s) egymástól egy-egy tizedmásodpercre értek célba. A rövidebb gát számon – 110m-en Bak Bálin ugyancsak második lett (14,65s), míg a lányok 100m-es gátfutásában Licht Vivien a harmadik helyet szerezte meg. (15,70s). Ennek a korosztálynak az akadályfutó 2000m-es versenyszámában kiegyensúlyozott versenyzéssel Nagy Dániel ezüstérmes (6:22,31s), Kovács Balázs bronzérmes (6:26,25s) lett.
A serdülők hasonló versenyszámában a táv 1500m, amit Urbán Zita remek ritmusban teljesítve nagy fölénnyel nyert (5:03,66s).