Ikarusos atléta nyakában a legtöbb arany

Jó szereplést vártunk a hétvégén lezajlott Újonc és Serdülő Fedett pályás Országos Bajnokságon, de az a tény, hogy atlétáinkat szólították a dobogó legfelső fokára a legtöbb alkalommal az összes egyesület közül, egészen kimagasló teljesítmény. A szám szerint hét bajnoki cím mellett három ezüst, négy bronzérmet valamint számos értékes helyezést is begyűjtöttek sportolóink.

A serdülők közül Jeremiás Donát 300m-en az első kanyarban eldöntötte az aranyérem sorsát, miután elsőként sikerült bevágnia 50m után, és ezt követően nem is engedte ki kezéből a vezetést (37,31). Másnap 800m-en sokáig vezetett, de végül harmadik lett (2:03,97) az ezüstérmes pozícióban célba érő, már-már megszokottan okos versenyzést bemutató Horváth Csongor (2:02,48) mögött, aki szombaton magabiztos versenyzéssel, több mint négy másodpercces előnnyel nyert 1500m-en (4:25,39). Mind a leányok, mind a fiúk súlylökő versenyszáma ikarus-os diadalt hozott. A előbbieknél Szatló Nóra óriási – több, mint két méteres – fölénnyel (13,73), utóbbiaknál Kovács László magabitosan (16,58) nyerte a megmérettetést. Ebben a versenyszámban a hölgyeknél Balog Daniella révén még egy bronzéremnek is örülhettünk (11,35). Az ugró számokban sem maradtunk sikerek nélkül. A magasugró lányoknál nagy versenyben Virók Sára (1,58), míg ötösugrásban Licht Vivien (15,79) végzett harmadik helyen. A súlylökők edzője Kovács Gyula, a középtvávfutó fiút Id. Tomhauser István, míg a sprint és ugrószámokban jeleskedőket Ifj. Tomhauser István készítette fel.

Az újoncok versengésében három ugrószámban sikerült elhódítani az első helyet. Sólyom Bálint ötösugrásban (12,83) tekintélyes fölénnyel, Bánszki Eszter rúdugrásban magabiztosan (2,90), míg Kovács Botond magasugrásban szoros versenyben győzött (1,53). Pap Márk 60m gáton csupán egyetlen századmásodperccel csúszott le az első helyről (9,62). Ugyancsak a dobogó második fokára állhatott Gulyás Johanna súlylökésben (11,12) és a fiú – Pap Márk, Öcsi Dániel, Kovács Botond, Szabados Dénes összeállítású – 4X200-as váltó (1:53,64). Az éremkollekciót Előházi Dániel ugyancsak súlylökésben szerzett bronzérme tette teljessé (11,72).