Emlékezetes versenyekkel - U23-as és U20-as OB

Még éppan csak magunkhoz tértünk Takács Gergő U18-as Európa-bajnokságon, 400m-es gátfutásban szerzett bronzérmét követően, újabb nagyszerű hírekel és eredményekkel örvendeztettek meg minket atlétáink az U23-as és U20-as országos bajnokságon.

A verseny házigazdája ezúttal Miskolc volt. Ugyan néhány alkalommal ránk ijesztett az időjárás, összességében kellemes időben versenyezhettek a sportolók.

U23-as korosztály

Az idősebb korosztály férfi 100 méterének előfutamában lehetett érzékelni, hogy Pap Márk elképesztően jó formában van: rendkívül könnyed, ugyanakkor gyors futással került döntőbe. Aztán a fináléban olyat produkált, amilyet ritkán látni magyar rekortánon. Jó rajtot követően előbb legfőbb riválisa mellé ért, majd le is hagyta azt. Beérkezve az óra pedig 10,25-ön állt meg, ami kimondva is elképesztő, utánanézve pedig a felnőtt magyar örökranglista negyedik helyére repítette a még csak húsz éves Márkot.

Kovács László első dobásával magához ragadta a vezetést férfi súlylökésben, amit nem is engedett ki a kezei közül. Legközelebbi riválisát is jócskán maga mögé utasítva nyert aranyérmet, a 2021-es ezüstérmét követően.

Első egyéni korosztályos bajnoki címét szerezte Rapai Fanni 400m-es síkfutásban. A kiélezett döntőben végig higgadt maradt, ismételten bizonyítva, hogy helye van a felnőtt válogatott 4X400m-es váltójában is.

Nagy Zsombor idei legjobb dobásával nyert szép ezüstérmet férfi gerelyhajításban. Ami azért is remek eredmény, mert még csak első évét tölti ebben a korosztályban.

Hasonlóan ezüstérmest szerzett Simon Zsófia női magasugrásban, aki szintén idei legjobbjár érte el. Döntő momentum volt, hogy az 1,60m-es magasságon harmadik kísérletére tudott elég koncentrált maradni és átugrani a magasságot.

Forsthoffer Réka évek óta rendszeres éremszerzője a női korosztályos gerelyhajító versenyeknek. Ezúttal ugyan legjobbjától elmearadt, de az első hajításval elért harmadik helyét megtartva, eredményén többször javítva lett bronzérmes.

U20-as korosztály

Remekeltek gátasaink és akadályfutónk.

Első nap Polyák Zoltán kezdte az U20-as korosztály éremgyártását, 110m gátfutásban. Magabiztosan jutott dötőbe, ahol 2021-es harmadik helyét követően, ezúttal aranyérmet szerzett, végig kontroll alatt tartva a futamot.

Első egyéni korosztályos bajnoki címét ünnepelhette Molnár Csaba is. 400m gáton a célegyenesbe még némi hátrányban érkezett vetélytársához képest, de lépésről-lépésre zárkózott fel és került az élre, amit nem is engedett ki a célig.

Hét közepi hír velük kapcsolatban, hogy Zoltán és Csaba egyaránt ott lehetnek a Caliban megrendezésre kerülő U20-as világbajnokságon.

Pálvölgyi Levente sem nagyon hagyott kétséget affelől, hogy a bajnoki címért versenyez 3000m akadályfutásban. A futam végére magabiztos előnyt összegyűjtve zsebelte be ezen a távon első bajnoki címét.

A korosztályban további két bronzéremnek örülhettünk. Molnár Csaba szombaton, 400m-en még begyűjtött egy harmadik helyet, új egyéni csúcsot futva. Kiss Kiara pedig rúdugrásban egalizálta élete eddigi legjobb teljesítményét, aminek szintén bronzérem lett a jutalma.