Túl az ötven aranyon

A tét és a hőség is kissé fokozódott az U16 és U14-es korosztály Észak-keleti regionális versenyén, Gödöllőn. Már gyerekkorcsoportos versenyzőink is alaposan megizzadtak szerdán és ez nem csak az ellenfeleknek volt köszönhető, június 17-18-án még egy lapáttal jobban befűtöttek.

Az U16-os korosztálynak pedig a rendelkezésre álló három versenyből legalább kettőn kell jól szerepelni, hogy kivívhassa az indulási jogot a szeptemberi országos bajnokságra.

A versenyen sétálgatva az az érzése támadt az embernek, hogy bizony az ikaruszos gyerekek „megszállták” a gödöllői létesítményt. Hol dobásban, hol ugrásban, majd sprint, középtávfutó vagy gátfutó számban bukkantak fel a piros mezes atlétapalánták. A két nap alatt 97 rajthoz állást produkáltunk.

A mennyiség hozott minőséget is magával; 16 dobogós eredményt szállítottak a fiatalok.

Az U16-osok között a duplázó Auer Péter és Solymári Máté, valamint az egy-egy elsőséget begyűjtő Tihanyi Márton és Bognár Levente állhatott fel a dobogó tetejére. A kisebbek között Hargittai Zsófia és Szentkuti Anna nem talált legyőzőre egy-egy versenyszámban.

Az éves érem-számlálónkon pedig azt láthatjuk, hogy az aranyérmeink száma elérte, és vasárnap át is lépte az ötvenet.

t_200_200_16777215_00_images_cikkek_2021_06_1000akadaly.jpgt_200_200_16777215_00_images_cikkek_2021_06_auerpeter2.jpgt_200_200_16777215_00_images_cikkek_2021_06_solymarimate2.jpgt_200_200_16777215_00_images_cikkek_2021_06_tihanyimarton2.jpg

Eredményeink:

U16

I. Solymári Máté – 3000m – 9:12,94s PB

I. Auer Péter – 100m gát – 13,45s PB

I. Auer Péter – 300m gát – 40,48s PB

I. Solymári Máté – 1500m akadály – 4:29,65s

I. Tihanyi Márton – magas – 1,61m

I. Bognár Levente – kalapács – 40,56m

II. Petró Ádám – 1500m akadály – 4:55.59s PB

II. Csefkó Bianka – rúd – 3,00m PB

III. Bognár Levente – diszkosz – 37,81m PB

III. Csefkó Bianka – gerely – 39,18m

IV. Szekeres Dávid – 3000m – 10:15,22s PB

IV. Molnár Ádám – 300m gát – 43,18s PB

IV. Táborszki Bálint – súly – 11,92s

IV. Szűcs Imola – 300m – 42,72s PB

IV. Szilágyi Renáta – 300m gát – 47,32s PB

V. Diószegi Dávid – 100m gát – 15,08s PB

V. Diószegi Dávid – 300m gát – 43,89s PB

V. Szász Ábel – rúd – 2,70m

V. Bognár Levente – gerely – 45,18m PB

V. Szűcs Imola – 100m – 13,10s PB

V. Szekér Gréta – 300m gát – 47,51s PB

V. Hegyi Boróka – rúd – 2,60m

VI. Kovács Ádám – 800m – 2:18,69s PB

VI. Táborszki Bálint – gerely – 41,91m PB

VI. Amler Vanda – 100m – 13,17s

VI. Papp Zsófia – magas – 1,56m PB

VI. Nyári Virág – rúd – 2,60m PB

VII. Kovács Ádám – 300m gát – 44,61s =PB

VII. Németh Lola – rúd – 2,60m PB

VIII. Bodonyi Dávid – 100m gát – 15,66s PB

VIII. Papp Zsófia – 80m gát – 12,68s

VIII. Kossuth Mária – 300m gát – 48,95s PB

IX. Bodonyi Dávid – 300m gát – 45,56s PB

IX. Nyári Virág – 80m gát – 12,80s PB

IX. Molnár Tamara – rúd – 2,50m PB

X. Bereczki Zsombor – 300m gát – 46,04s PB

X. Tatai Ádám – távol – 5,41m PB

X. Molnár Tamara – magas – 1,40m =PB

X. Jordanics Hanna – rúd – 2,20m PB

IX. Bereczki Zsombor – 100m gát – 16,12s PB

XI. Molnár Csongor – 300m gát – 47,27s PB  

Tóth Zsombor – 300m gát – 48,56s PB

Papek Panna – 100m – 14,04s PB

Csörgő Júlia – 100m – 14,35s PB

Németh Lola – távol – 4,32m PB

 

U14

I. Hargittai Zsófia – 300m – 43,96s PB

I. Szentkuti Anna – 1000m akadály – 3:29,05s PB

II. Amler Gréta – ötös – 12,06m PB

III. Macsus Máté – 1000m akadály – 3:19,37s PB

III. Szécsi Móric – ötös – 12,02m PB

III. Nonn Viktória – 1000m akadály – 3:48,61s

IV. Szécsi Móric – 80m gát – 13,60s PB

IV. Grnák Károly – gerely – 32,44m PB

IV. Hargittai Zsófia – távol – 5,03m (5,01m PB)  

V. Székely Ábel – 80m gát – 13,99s PB

V. Szekér Jácinta – rúd – 2,50m PB

VI. Szécsi Móric – 80m – 10,81s PB

VI. Prutkay Kata – 300m – 45,31s PB

VI. Amler Gréta – távol – 4,83m PB

IX. Zánkai Zoltán – 600m – 1:53,09s PB

IX. Amler Gréta – 80m – 11,18s PB

XI. Kasza Bence – 300m – 49,24s PB

XI. Fulmer Ádám – 600m – 2:01,68s PB

XI. Keller Kincső – 300m – 46,43s PB

Fehér Botond – 80m – 11,68s PB

Fulmer Ádám – 80m – 12,09s PB

Henzer Máté benedek – 80m – 12,89s PB

Béres Nándor – 80m – 13,76s PB

Molnár Balázs – 80m – 14,26s PB

Fehér Botond – távol – 4,36m PB

Henzer Máté Benedek – távol – 4,00m PB

Sztanev Bence – távol – 3,88m PB

Béres Nándor – távol – 3,10m PB

Molnár Balázs – távol – 3,00m PB

Szilágyi Veronika – 80m – 11,36s

Molnár Zita – 80m – 11,72s PB

Bálint Bettina – 80m – 11,77s PB

Takács Gréta – 80m – 12,03s

Clair Virág – 80m – 12,14s

Demeter Laura – 80m – 12,46s PB

Stikkel Sára – 80m – 12,52s PB

Damjanovics Panna Mária – 80m – 12,90s PB

Wirtz Orsolya – 80m – 13,18s PB

Bálint Adrienn – 80m – 16,66s PB

Takács Gréta – 300m – 47,44s PB

Bálint Bettina – 600m – 1:57,97s PB

Veress Dóra – 600m – 2:03,58s PB

Kutrovits Lilla – 600m – 2:07,09s PB

Rutnai Panni – 600m – 2:15,69s PB

Szilágyi Veronika – távol – 4,23m PB

Molnár Zita – távol – 4,00m PB

Clair Virág – ötös – 10,65m PB

Veress Dóra – ötös – 10,55m PB

Takács Gréta – ötös – 10,51m PB

Demeter Laura – ötös – 10,45m PB

Stikkel Sára – ötös – 10,36m PB

Bálint Adrienn – ötös – 10,18m PB