A közös akarat gyümölcse

 „Atlétika csarnokot építünk a Kertvárosban!” – hirdette a 7-es pályán a Roll-up, avagy kedden délután kivételesen futás-ugrás-dobás helyett az egyhelyben állás és ülés játszotta a főszerepet a Bátony utcai atlétika centrumban. Hivatalos sajtótájékoztatón álltak a prominens személyek, a lelátókon Szülők, a szakosztály sportolói, edzői várták a bejelentés. A bejelentést, amelynek előszelét, roppant fontos, elengedhetetlen előszelét a Magyar Közlönyben olvashattuk: Az Ikarus BSE sporttelepén létesítendő, fedett atlétikai csarnok tervezése kezdődik el!

 

A bejelentés kapcsán rendezett sajtóeseményén Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke elmondta, az Ikarus kétszeres születésnapot ünnepel idén: az atlétika-szakosztály 45 éves, a sporttelep rekortánpályáját pedig épp tíz éve adták át.

„Minden úgy kezdődött, hogy Pista bácsi előbb a helyi polgármester, majd az én ajtómon kopogtatott minden nap, és addig rágta a fülemet, amíg az itt folyó munkára tekintettel nem lehetett nemet mondani a kérésének” – utalt a sportvezető idősebb Tomhauser Istvánra, az Ikarus edzőjére.

 

Gyulai Miklós elmondta, a jelenleg a tervezési fázisban lévő csarnok reményei szerint méltó körülményeket biztosít majd a következő generációnak a téli hónapokban is.

 

Szatmáry Kristóf, a kerület országgyűlési képviselője beszédében emlékeztetett, a bejelentésnek köszönhetően minden reményük megvan arra, hogy a Kertváros újabb jelentős sportberuházással büszkélkedhet majd.

 

„A Magyar Közlönyben megjelentek alapján egy kétezer négyzetméter alapterületű atlétikai csarnok tervezésére biztosít forrást a kormány, az elmúlt évek tapasztalata szerint pedig amit meg tudtunk tervezni, az meg is épült” – fogalmazott a politikus, aki szerint a mostani helyzet kialakulásában kulcsszerepe van az Ikarusnál dolgozó remek gárdának.

 

Kovács Péter kerületi polgármester kiemelte, harminc éve, amikor ő itt sportolt, előfordult, hogy télen a salakpályán térdig érő hóban kellett edzeniük. Ebben jelentős változást hozott a tíz éve átadott rekortánpálya, most pedig a kerületi, a budapesti és az egész magyar atlétika továbbfejlődésének egyik fontos lépése lehet a csarnok megépülése.

 

„Az önkormányzat annyit vállal, hogy a kormány támogatását megköszönve elkészíti a létesítmény terveit, azt odaadja a Beruházási Ügynökségnek, és a remények szerint egy-másfél év múlva örömmel átveszi majd a csarnokot” – fogalmazott a polgármester.

 

Deutsch Péter, a magyar szövetség stratégiai igazgatója felhívta a figyelmet arra, hogy 2018 decemberében született a magyar atlétika történetének egyik legfontosabb döntése: Budapest akkor nyerte el a 2023-as világbajnokság rendezési jogát.

 

„A kormány 2020-ban hozott döntése alapján elindult a kiemelt atlétaprogram, melynek elsődleges célja és feladata, hogy minél nagyobb és eredményesebb csapat szerepelhessen a világbajnokságon. Örömteli, hogy létezik olyan összefogás az országban, ahol a kormány, az önkormányzat és a sportági szövetség közös akarata létre tud hozni valamit” – mondta Deutsch Péter a megvalósuló csarnokkal kapcsolatban, ami alapján a magyar atlétika megint magasabb polcra kerülhet.

 

Ifjabb Tomhauser István, az Ikarus BSE vezetőedzője kiemelte, a most megvalósuló fejlesztés az elmúlt sok évtized áldozatos napi munkájának köszönhető. Véleménye szerint jelenleg a XVI. kerületben nincs olyan család, amelynek közeli vagy távolabbi környezetében valaki ne fűződne az atlétikához.

 

„Ezen a bázison elindulva jutottunk el oda, hogy a kormány is értékelte a munkánkat" – utalt a szakember a jelenlegi mintegy négyszáz ikarusos atlétára, akik büszkén hallgatták, amint a szakosztály két saját nevelésű bajnoka, az Eb-bronzérmes Kiss Dániel, és az Universiade-ezüstérmes Wagner-Gyürkés Viktória egyaránt örömmel konstatálta a fejleményeket.

 

A háttérmunka tehát ezennel hivatalosan is megkezdődött, a remények szerint tehát egy-másfél éven belül megépül a csarnok, amellyel a szakosztály régi álma válik valóra.