Kilenc dobogós helyezés - Serdülő OB

Az újoncok után a serdülőkön (14-15 évesek) volt a sor, hogy a korosztályuk legjobbjaival összemérhessék erejüket a BOK csarnokban megrendezett két napos esemény során. Az eseményre jellemző volt a sok induló, amely némely versenyszámban a hatvanat is meghaladta.

Atlétáink 58 alkalommal tették próbára képességeiket, számos egyéni csúcsot és jó helyezést kiharcolva.

Négy alkalommal szólított az eredményhirdetés ikaruszos bajnokot.

Takács Gergő magabiztos előfutambeli teljesítményét követően a döntőben sem hibázott. Ezzel el is hódította az idei év bajnoki címét a fiúk 60m-es gátfutásában. Ebben a versenyszámban különlegességkét 4-en is képviselték a döntőben szakosztályunkat, és Sürek Árik ráadásul a harmadik helyen futott be a döntőben. Takács Gergő aranyérme mellé még egy bronzérmet is gyűjtött a verseny másnapján 60m-en.

Bodorovszky László fölényesnek mondható győzelmet aratott rúdugrásban, ugyanis 30cm-rel múlta fölül legközelebbi riválisát. A gátfutásban harmadik Sürek Árik itt is begyűjtött egy bronzérmet.
A fiúk súlylökő versenye lényegében a későbbi győztes, Barta Zoltán első lökéséig volt kérdéses. 15,85m-es teljesítményén az utolsó sorozatban még javítani is tudott. Őt csupán edzéstársa, Csintalan Dániel tudta megszorongatni, aki ezüstéremmel lett gazdagabb a verseny végén.

Kiválóan teljesített a 4X200m-es lány váltó is. A Szentgyörgyi Zita, Szabados Kamilla, Marcos-Figueredo Anais, Amler Vanda alkotta csapat a bajnokság zárószámának utolsó, egyben legerősebb futamában már a kezdésnél magához ragadta a vezetést, amit a befutóig meg is őrzött, megérdemelten bezsebelve a bajnoki címet.
Nagyszerűen futott Solymári Máté is. Bátor, ugyanakkor taktikus versenyzésének ezüstérem lett a jutalma 1500m-en.

Összességében kijelenthető, hogy a megszerzett 9 érem és további 11 döntős helyezés remek mérleg. Ráadásul néhány negyedik hely csupán hajszálnyival marat el a dobogótól, valamint a fiú 4X200-as váltó (Auer Péter, Szalay Botond, Takács Gergő, Szabó Zsombor) is elsőként haladt át a célvonalon, de őket később kisebb pályaelhagyás miatt kizárták.

I. Takács Gergő – 60m gát – 8,44s (e.f.: 8,41s PB) / edző: Ifj. Tomhauser István
I. Bodorovszky László – rúd – 3,50m PB / edző: Etédi Endre
I. Barta Zoltán – súly – 16,02m PB / edző: Kovács Gyula
I. Szentgyörgyi Zita, Szabados Kamilla, Marcos-Figueredo Anais, Amler Vanda – 4X200m – 1:46,91s
edzők: Ifj. Tomhauser István, Soltész Renáta, Budai Tamás
II. Solymári Máté – 1500m – 4:27,11s PB / edző: Id. Tomhauser István
II. Csinalan Dániel – súly – 14,64m PB / edző: Kovács Gyula
III. Takács Gergő – 60m – 7,49s PB (e.f.: 7,57s PB)
III. Sürek Árik – 60m gát – 8,82s PB (e.f.: 8,89s PB) / edző: Diedrich Meyn, Robert Schieferer