Öt érem, tizennyolc döntős helyezés

Sok induló, kiváló teljesítmények, egyéni csúcsok, kánikula.

Ezek voltak a jellemzői a hétvégén Miskolcon megrendezett Ifjúsági országos bajnokságnak. Versenyzőink alaposan kitettek magukért, és öt dobogós hellyel, és további tizenhárom döntős pozícióval fejezték be a kétnapos küzdelmet. Külön örömteli, hogy sprintben, gátfutásban, középtávfutásban, dobó és ugrószámban is volt döntős atlétánk.

A legfényesebb érem a fedettpályán 60m-es csúcstartó Pap Márk nyakába került, aki az előfutamot követően a döntőben is faragott legjobbján. Riválisával az ötödik gátig fej fej mellett haladt, majd magabiztosan szerezte meg a győzelmet 110m gáton.

Gálpál Zsombor csupán kicsivel maradt el élete legjobbjától a fiúk gerelyhajító versenyszámában, de kiegyensúlyozott versenyzésének ezüstérem lett a jutalma.

Gajdos Dominika is a dobogó második fokára állhatott. Fő versenyszámában, 800m-en a tőle megszokott tudatos, jól felépített versenyzése az érem mellett egyéni csúcsot is ért

Vajda Virág fedettpályán még épp lecsúszott a dobogóról, ez alkalommal azonban már remek versenyzéssel gyűjtötte be a bajnoki bronzot.

A vasárnapi nap végére is volt kiért szorítani. Merényi Panna 3000m-en összeszedett jó versenyzéssel, az ellenfelek mellett a hőséggel is megbirkózott. Kitartásának jutalmaként a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Eredményeink:
I. Papp Márk – 110m gát – 13,78s PB (e.f.: 13,83s PB) (edző: Ifj. Tomhauser István, Kiss Dániel)
II. Gálpál Zsombor – gerely – 58,67m (edző: Kőrös András)
II. Gajdos Dominika – 800m – 2:15,12s PB (edző: Id. Tomhauser István)
III. Vajda Virág – 400m – 59,07s (edző: Budai Tamás)
III. Merényi Panna – 3000m – 10:32,83s (edző: Id. Tomhauser István)