Gyürkés Viktória - Remek versenyzés a világbajnokságon

A hazai kánikulával ellentétben a Londonban zajló világbajnokságon hűvös időjárásban kell versenyezni az atlétáknak, és a nők 3000m akadályfutásának előfutamai alatt még az eső is alaposan esett, bár talán ebben a szakágban ez a legkevésbé kellemetlen.

Gyürkés Viktória, aki óriási egyéni csúccsal vívta ki az indulás jogát a világbajnokságon a harmadik előfutamban kapott, helyet.

Ifj Tomhauser István így látta a versenyzését:

„Vikinek gratuláció jár. Élete első világbajnokságán jól szerepelt. Kiváló futók közözött állta meg a helyét. Visszafogottan kezdett, hiszen akik mögött futott, azoknak, minimum olyan, vagy jobb eredményük volt Vikinél. Nem szeretett volna abba a hibába esni, hogy elfutja az elejét. A táv felétől fokozatosan jött fel, és élete 2. felnőtt világversenyén 8 másodperccel futott jobbat, mint tavaly az amszterdami Európa-bajnokságon.

Számára ez nagy motivációt és tapasztalatot ad a következő évek felkészüléséhez.
Viki élvezte a futást, és innen fog reményeink szerint tovább építkezni.
Spiriev Attila, a Magyar Atlétika Szövetség Sportigazgatója is nagyon megdicsérte teljesítményét.”

Id. Tomhauser István hozzátette:

"Keményen és jó tempót választva, felkészültségének megfelelő időt futott abban az időjárásban. Interjút adva vidám és elégedett volt, úgy értékelték, hogy tapasztalatszerzés szempontjából hasznos volt a VB szereplése."

9:52,44s-os kiváló idővel Viki tizedik helyen végzett és sajnos nem jutott be a két nappal később rendezendő fináléban.

Gratulálunk Vikinek a kiváló versenyzéshez, és további sok sikert kívánunk!