Izgalmas versenyek, érmek - 122. Atlétika Magyar Bajnokság

Mi sem bizonyítja jobban a verseny jelentőségét, hagyományait, hogy immár 122. alkalommal küzdöttek meg a bajnoki címekért hazánk legjobb atlétái. Az évek – évtizedek során az esemény presztízse szemernyit sem csökken, az abból is látszik, hogy a sportág legjobbjai, olimpikonok, világbajnoki és Európa bajnoki érmesek, résztvevők mindig részt vesznek a viadalon. Az immár ötödik éve ismét háromnaposra bővült sportesemény helyszíne ismét a székesfehérvári Bregyó - köz, a város atlétika centruma volt.

Túlzás nélkül állítható, hogy az egyik legsikeresebb bajnokságon van túl szakosztályunk a megszerzett hét dobogós helyezéssel, és teljesítményekkel. Külön öröm, hogy futó, ugró és dobószámban is sikerült érmet szerezni atlétáinknak.

A pénteki napon a nők 1500m-es síkfutásának Gyürkés Viktória győzelmi esélyekkel vághatott neki. A mezőny végig kemény tempót diktált, de ennek ellenére négyen is együtt maradtak az utolsó háromszáz méterre, ahol Viktóriának még volt egy sebességi fokozata, aminek köszönhetően látványosan ellépett a mezőnytől és nagy egyéni csúccsal, magyar pályán igen ritkán láthatóan jó idővel nyerte a versenyt. Minden sportot kedvelő elégedetten csettinthetett a versenyt látva, nem sejtve, hogy szombaton még nagyobb izgalmakat láthatunk tőle.

A 3000m-es akadályfutásban kétszáz méter megtétele után Gyürkés Viktória legalább tizenöt méteres előnnyel vezetett, amely előny még alaposan tovább is nőtt az első kilométer megtételéig. Az akadályfutás másik két kiváló hazai képviselője, Kácser Zita, valamint a feltörekvő, mondhatni ifjúság egyik legjelesebb képviselője, Tóth Lili Anna a következő körökben lassan csökkentették a távolságot, majd 350m-rel a vége előtt Kácser Zita meg is előzte Vikit, aki valahonnan előásta utolsó erőtartalékait, és 200m-rel a cél előtt óriásit hajrázva, új egyéni csúccsal nyerte a bajnoki címet. Edzője: Berkovics Imre.

Zsiga Mónika a szezon elején még kisebb sérülésekkel küzdött, de versenyről – versenyre lépett előre formáját tekintve. Elődöntőbeli futásán is majdnem egy másodpercet javítva, elképesztően szoros versenyben, nagyot küzdve megnyerte a 400m gátfutás aranyérmét.
Edzéstársa, Tano Leonardo, a még csak junior korú gátfutónk a májusi csapatbajnokságon egy jó futással már próbára tette magát a felnőttek között, ezúttal pedig a nemzetközi klasszis, Baji Balázs mögött, két kiegyensúlyozott futással ragyogó ezüstérmet szerzett 110m gátfutásban. Gátfutóink edzője: Ifj. Tomhauser István.

Horváth Csaba, fiatal kora ellenére, lévén idén még csak húsz esztendős, évről – évre szállítja a dobogós helyezéseket. Ezúttal sem tett másként, idei legjobbjával a dobogó harmadik fokára állhatott.

Rab Attila a gerelyhajítás selejtezőjéből a hetedik eredménnyel került döntőbe, ahol számtalanszor hatodik kísérletére repítette a legmesszebbre a gerelyt. Az utolsó kísérlete előtt az ötödik helyre csúszott vissza, és a második sorozat után nem igazán „talált bele” a mozgásba, aztán utolsóra több mint négy és fél métert javított addigi legjobbján, ami bronzérmet eredményezett. Csaba és Attila edzője Kőrös András.

Detrik Balázs azonos időben, néhány méterre versenyzett Rab Attilától, és ha már így alakult, hasonló versenyt „futott”, pontosabban dobott, hiszen súlylökésben indult. Ő a negyedik helyről ugrott a harmadikra az utolsó dobásával. Edzője: Kovács Gyula.

Eredményeink (PB: egyéni csúcs, i.e.f.: időelőfutam):
I. Gyürkés Viktória – 1500m – 4:13,52s PB
I. Gyürkés Viktória – 3000m akadály – 9:48,67s PB
II. Zsiga Mónika – 400m gát – 1:01,95s (i.e.f.: 1:02,89s)
II. Tano Leonardo – 110m gát – 15,03s (i.e.f.: 15,02s)