9 alkalmmal a dobogón! - Magyarország Fedettpályás Ifjúsági és Junior Bajnoksága

Indulókban bővelkedő, remek hangulatú, szoros versenyeket hozott a juniorok és az ifik bajnoksága. Az idősebbek között a legfényesebben csillogó érmet a 4X200m-es női váltó tagjai szállították, akik évek óta hasonló összeállításban rendszeresen szerepeltek a dobogó valamely fokán. Fedett pályán első alkalommal sikerült az első helyet megszerezniük Sipos Csenge, Medvegy Noémi, Erdei Tamara, Ludányi Virág összeállításban. A kvartett edzői: Ifj. Tomhauser István, Kovács Gyula és Budai Tamás.

Tano Leonardo 60m-es gátfutásban két alkalommal is egyéni csúcsot futott, a rendkívül szoros és izgalmas döntőben így bronzérmes lett, a másodikkal azonos időeredménnyel. Edzője: Ifj. Tomhauser István. Sipos Csenge 60m-en végzett ugyanebben a pozícióban, egyéni csúcsát beállítva. A verseny szorosságára jellemzően, ő egy századmásodperccel végzett a második mögött. Edzője: Kovács Gyula és Budai Tamás.

Az ifjúságiak sok kiváló teljesítménye közül a legmeggyőzőbb Jeremiás Donát 400m-en aratott magabiztos győzelme volt. A rajttól kezdve kétséget sem hagyott a felől, hogy az aranyéremért jött, amit vaskos egyéni csúccsal biztosított be. Tekintettel arra, hogy a fő versenyszáma a 400m gátfutás, ez különösen örömteli eredmény. Edzője: Ifj. Tomhauser István.
Donát közel állt a duplázáshoz a 4X200m-es váltó kezdőembereként. Bérces Gergely, Regényi Ákos és Kállai Balázs társaságában egészen fantasztikus száguldást mutattak be, jobbat futva, mint a fennálló ifjúsági országos csúcs, mégis - kevesebb, mint két tized másodperccel - a második helyre szorultak. A váltó edzői: Ifj. Tomhauser István, Szabó Gábor és Budai Tamás.
A váltó befutó embere, Kállai Balázs távolugrásban új egyéni csúccsal újabb ezüstérmet szerzett. Edzéstársa, Virók Sára magasugrásban idei legjobb teljesítményét nyújtva azonos színű éremmel térhetett haza. Ugróink edzője: Szabó Gábor.

A középtávfutók közül ezúttal Kovács Balázs szállított az érmet, miután 3000m-en küzdelmes versenyen a harmadik helyet szerezte meg. Edzője: Id. Tomhauser István.
A végére is maradt slusszpoén. Az ifjúsági lányok Rapai Fanni, Licht Vivien, Virók Sára, Páll Kata sorrendben, nagyszerű időt futva bronzérmet szereztek 4X200m-en, meglehetősen kiélezett versenyben.

Eredmények, juniorok:
I. Sipos Csenge, Medvegy Noémi, Erdei Tamara, Ludányi Virág – 4X200m – 1:47,28s
III. Tano Leonardo – 60m gát – 8,02s PB (i.e.f.: 8,06s PB)
III. Sipos Csenge – 60m – 8,02s (i.e.f.: 8,04s)

II. Kállai Balázs – távol – 6,22m PB
II. Jeremiás Donát, Bérces Gergely, Regényi Ákos, Kállai Balázs – 4X200m – 1:31,81s