Hatalmas siker és nagyszerű teljesítmények az ifjúsági válogatott viadalon

Talán még a várakozásokat is felülmúlva szerepelt a Magyar Válogatott, illetve az a nyolc mátyásföldi atléta, akik Brno-ban versenyeztek. A magas színvonalra jellemző - mérhető sportág lévén, – hogy sportolóink öt egyéni csúcsot, egyéni csúcs beállítást és, ami a talán a legnagyobb teljesítmény Ifjúsági Európa-bajnokság szintet is teljesítettek.

Összesítésben a fiúk csapata megnyerte a viadalt, míg a lányok a második helyen végeztek.
Nézzük atlétáink szereplését, részben a közelgő kontinensviadal szemszögéből:

A sor elejére Nagy Dániel eredménye kívánkozik, aki pontosan „hozta” edzője, Id. Tomhauser István elvárását és nagy egyéni csúcsot futva 2000m akadályon (6:05,09s) teljesítette a Magyar Atlétika Szövetség által meghatározott EB szintet, ami hét másodperccel nehezebb, mint az Európai Atlétika Szövetség szintje. Ezzel az eredménnyel Dani nyerte a versenyszámát.

Hasonlóan teljesített Jeremiás Donát, aki Ifj. Tomhauser István által kitűzött célt váltotta valóra 400m gáton. Az EAA hivatalos szintjét Ő is túlszárnyalta (54,31s), - hasonlóan edzéstársához, Regényi Ákoshoz (55,63s) – de a MASZ által elvárt tudásszinttől egyetlen századmásodperccel elmaradt. Tovább javítani eredményén még neki is lesz alkalma, bár ez a teljesítmény is érhet EB szereplést. Csoporttársuk, Bak Bálint 110m gáton egyéni csúcs beállítással lett harmadik (14,23s), ami alig több, mint egy tized másodpercre van az említett szinttől.

Szatló Nóra a lányok súlylökő versenyében második helyet szerzett 15,49m-es produkcióval, ami csupán egyetlen centiméterre van a MASZ szinttől. Az Ő esete is hasonló Donátéhoz. Jó esélye lehet az EB csapatba kerülésre.

Kovács Noel magabiztosan nyerte a fiúk gerelyhajító versenyét (59,49m), míg Kovács László súlylökésben új egyéni csúccsal a harmadik helyet szerezte meg (17,23m). Dobóatlétáink edzője: Kovács Gyula.

Finta Sára 1500m-en ezüstérmes lett (4:43,72s), amivel további értékes pontokat gyűjtött a válogatott számára. Ő egyébként Dani edzéstársa.

Ennek a korosztálynak a következő nagyobb megmérettetése a július 2-3-án, Miskolcon megrendezésre kerülő Országos bajnokság lesz, de várhatóan többen rajthoz állnak hazai pályán, a Budapest Open-en is.

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez, sikeres szerepléshez!