21 a nyerőszám a Serdülő és Újonc Országos bajnokságon

Minden korábbi teljesítményt felülmúlva, atlétáink hazai pályán nyolc arany, kilenc ezüst és négy bronzérmet szereztek. Csak összehasonlításképpen: egy évvel ezelőtt tizenöt érmet szereztünk (3 arany, 7 ezüst, 5 bronz).

Lássuk sorjában a dobogósokat!

Nyolc bajnoki cím

Jeremiás Donát esélyeshez méltó versenyzéssel – 100 gáton (13,39s az előfutamban, 13,51s a döntőben) valamint 300 gáton (38,98s) – vaskos egyéni csúcsot teljesítve, tulajdonképpen utcahosszal diadalmaskodott. Az újonc korosztályban duplázott Gulyás Johanna. Súlylökésben (13,67m egyéni csúcs) és gerelyhajításban (36,21m) is a legjobbnak bizonyult. Mindkét versenyszámában jelentős különbséggel utasította maga mögé a mezőnyt. A gátas fiú edzője Ifj. Tomhauser István, míg a dobó hölgyé Kovács Gyula. Ugyancsak nála készül Szatló Nóra és Kovács László, akik a serdülő súlylökés versenyszámában nem találtak legyőzőre. Nóri 13,70m-re, míg Laci 17,30m-re röpítette a szert.

Virók Sára hosszú és izgalmas verseny után állhatott a dobogó legfelső fokára. A serdülő lányok magasugró versenyében többször is cserélődött az élen álló neve, de a 1,66m-t már csak neki sikerült átugrani, ami élete legjobb teljesítménye egyben. Bánszki Eszter egyéni csúcs beállítással, megvédvén fedettpályás bajnoki címét győzött az újon rúdugró lányok között. Sári edzője Ifj. Tomhauser István és Jámbor József, míg Eszteré Etédi Endre.

Kilenc ezüstérem

Itt is találunk egy duplázót. Id Tomhauser István középtávfutója, Horváth Csongor 800 és 1500m-en is jó versenyzéssel, két egyéni csúccsal lett második (800m 2:01,51s; 1500m 4:19,71s). Hétközi betegségéből kilábalva Bérces Gergely a 100m ezüstérmét szerezte meg (11,55s edzője: Budai Tamás). Kovács Gyula további három tanítványa állhatott fel a dobogó második fokára. A serdülő lányok között súlylökésben Balog Daniella (11,28m), gerelyhajításban Szatló Nóra (40,37m), míg az újonc fiúk súlylökő versenyében Előházi Dániel (13,66m) nyakába került ezüstérem.

Az újoncok további három második helyet is begyűjtöttek. Pap Márk 80m gáton (11,94s a döntőben és 12,18s az előfutamban) Kovács Botond távolugrásban (5,13m), Urbán Zita pedig 600m-en (1:41,02s) szerzett szépen csillogó érmet. Edzőik: Ifj. Tomhauser István, Budai Tamás illetve Id. Tomhauser István.

Négy bronzérem

A tavasz folyamán kisebb sérülésekkel bajlódó Regényi Ákos 300m gáton (41,07s) lett harmadik, míg Rapai Fanni a lányok 300m-es versenyében szoros befutóval ért be ugyanebben a pozícióban (41,60s). Mindkettőjük edzője Ifj. Tomhauser István.
Az újonc fiúk szerezték a maradék két bronzérmet. Sólyom Bálint ötösugrásban, míg Kovács Botond 80m gáton állhatott a dobogó harmadik fokára. Bálint edzője Kőrös András, míg Botondé Budai Tamás.