A felnőttek és az újoncok között is dobogón

A legfiatalabbaktól a felnőttekig több korosztályban volt kiért izgulnunk a kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban megrendezett Mezei futó Országos Bajnokságon. A versenyzők által jónak megítélt, ugyanakkor a tóparti részen kicsit csúszós pályán több jó eredményt is elértek versenyzőink.

Az utóbbi több, mint egy éve remek formában versenyző Gyürkés Viktória magabiztos előnnyel nyerte a felnőtt nők 6000m-es versenyét (21:37-es idővel). A tavalyi évben ezüstérmes volt ebben a versenyben a Dr. Török János által edzett középtávfutó hölgy.

Ifjúsági lányok (4500m), csapat helyezés 6.
4. Finta Sára – (16:52)
25. Szabó Pálma – (19:30)
32. Salánki Gréta – (20:51)

Serdülő leányok (3000m), csapat helyezés 12.
20. Melkvi Lotti – (12:30)
57. Fatter Jázmin – (14:14)
58. Katona Eszter – (14:14)

Az újonc lányoknál Urbán Zita szerzett kellemes meglepetést, mitán 3000m-en második lett (11:47). Sokoldalú képességét mutatja, hogy a fedett pályás bajnokságon még 60m-es gátfutásban és 300m-en szerepelt jól Id. Tomhauser István ifjú reménysége.