Debrecenben a Szuperliga Döntő

Az elmúlt hétvégén Debrecenben a Szuperliga Döntővel folytatódott atlétáink nyári utószezonja. Az idei évben első alkalommal megrendezésre kerülő versenysorozat fináléjában több dobogós és értékes eredménynek örülhettünk.

Óriási párharcot vívott Kiss Dániel 110m-es gátfutásban a friss országos csúcstartó Baji Balázzsal, de végül – ha csupán kilenc századdal is, de a második helyre szorult (13,84).

Győzelmi esélyekkel érkezett 400m –es gátfutásban Kővári Tamás, és ezt a lehetőséget teljességgel kiaknázta (52,84), ami mellé még a pénteki napon egy bronzérmet is begyűjtött 400m-en, egy nagyon szoros befutóban (48,91).

A legsűrűbb versenye Gyürkés Viktóriának volt. Dr. Török János válogatott középtávfutója a két nap alatt három embert próbáló versnyszámban állt rajthoz, és mindegyiket követően dobogóra állhatott. 1500m-en és 3000m akadályon második (4:30,91 illetve 10:36,33) 800m-en pedig harmadik lett (2:16,21).

Kecskés Levente és Kéri Tamás újabb szép kettős dobogónak örülhetett, ráadásul azonos – 4,70-es – eredménnyel. Az Etédi Endre keze alatt készülő rúdugrók versengésében a kevesebb rontott kísérlet döntött.

A még csak 17 esztendős Horváth Csaba csupán egy centiméterrel maradt el élete legjobbjától és ezzel Kőrös András magasugrója a dobogó harmadik fokára állhatott (2,05)