Bravúros sikerek a legkisebbeknél

Idén is megrendezte nagyszabású nemzetközi gyermek atlétikai versenyét a Debreceni Sportcentrum és Sportiskola a Gyulai István Atlétikai Stadionban. A viadalra – ahol az Ikarus BSE legfiatalabb atlétái remek szereplésükkel hívták fel magukra a figyelmet – június 7-én került sor.

Az eseményen mintegy 20 egyesület több mint 300 ifjú atlétapalántája vett részt. A legnagyobb magyar nevelőműhelyek mellett Kassáról, Kolozsvárról, Nagyváradról és Munkácsról is érkeztek sportolók a sorozatra, ahol nyolc versenyszám várt rájuk, így a 12 éves vagy annál fiatalabb atléták 60 méteres síkfutásban, 60 méteres gátfutásban, 300 és 600 méteres síkfutásban, valamint távolugrásban, magasugrásban, kislabda dobásban és 4×50 méteres váltófutásban mérték össze tudásukat. Az Ikarus 16 versenyzővel képviseltetette magát, és a legtöbben éremmel tértek haza a cívisvárosból.
Pap Márk a 60 méteres gátfutásban és távolugrásban sem talált legyőzőre, éppen ezért különdíjban is részesült. Gajdos Dominika 600 méteres síkfutásban állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, éppen úgy, ahogyan ugyanebben a számban Pálvölgyi Levente is. Ugyanakkor Zánkai Zsófia nyakába is a legfényesebb érem került, mivel kislabdával senki sem tudott nála nagyobbat dobni. Molnár Csaba 300 méteres síkfutásban lett első helyezett, míg 60 méteres gátfutásban második. Őcsi Dániel 60 méteres síkfutásban, míg Vajda Virág 300 méteres síkfutásban szerzett ezüstérmet. Baranyai Kristóf is kétszer állhatott fel a dobogóra, ugyanis 600 méteres síkfutásban elért második helye mellé még 60 méteres gátfutásban is gyűjtött egy bronzérmet. Urbán Zita és Szalay Botond pedig 600 méteres síkfutásban örülhetett a bronzéremnek, éppen úgy, ahogyan kislabda dobásban a Gálpál testvérek, Zsófia és Zsombor is. Összességében csapatunk 6 első, 4 második és 5 harmadik helyezést ért el.
– A 11-12 éves korosztállyal évek óta részt veszünk ezen a megmérettetésen, ahol külföldi versenyzők is rajthoz állnak, és egyértelműen az idei volt az eddigi legsikeresebb szereplésünk. Remekül teljesítettek a sportolóink, ezért maximális dicséret illeti őket. 2014-ben egyébként is a Közép-magyarországi régió eddigi mindhárom versenyét mind a két korosztályban mi nyertük meg – hangsúlyozta Nagy József az Ikarus BSE edzője, a XVI. Kerületi Önkormányzat sportreferense.
A versenyzőket Schőnviszky Ágnes, Melkvi Lili, Vékony Judit, és Nagy József készítette fel, akik ezúton is hálásan köszönik a lelkes szülőknek az egész napos kitartó szurkolást, ami nélkül minden bizonnyal nem sikerült volna ilyen jó eredményt elérni.