Sikeres szereplés a felnőtt fedett pályás országos bajnokságon

Kiss Dani mindössze 4 századra a vb szinttől

A legkisebbek után egy héttel máris a felnőtteken volt a sor, hogy a fedettpályás szezon legfontosabb hazai versenyén mutassák meg a kerület atlétái, hogyan is sikerült a felkészülés. A megmérettetésnek ezúttal is a Syma csarnok adott otthont.
A szombati napon először Gulyás Norberten volt a sor, aki diszkoszvetéssel kezdett és 51,75-ös eredménnyel az ötödik helyen zárt, majd fő számával a súlylökéssel folytatta a napot. Jó versenyzőtípusról árulkodik, hogy legjobbját (15,40 m) az utolsó sorozatban érte el. A versenyszám legkellemesebb meglepetését ezúttal Detrik Balázs szolgáltatta. Kovács Gyula tanítványa még csak junior korú, de 15,71 m-es teljesítményével máris letette névjegyét a felnőttek között is (5. hely).
Férfi magasugrásban közben egy másik ifjú titán, Horváth Csaba bizonyította tehetségét, miután a mezőny legfiatalabb tagjaként, 2,00 m-es teljesítménnyel szintén ötödik helyig jutott. Miller Ákos ugyanebben a versneyszámban kilencedik lett (1,90m).
400 méteren, a nap utolsó versenyszámában – az egyébként szabadtéren 400 m gáton versenyző – Kővári Tamásért szoríthattunk, aki egyéni csúcsától csupán három századdal elmaradva (49,59) szerzett hetedik helyet bizonyítva, hogy síkon is megállja a helyét.
A verseny másnapján a férfi rúdugrók kezdték a küzdelmeket, mely versenyszámban máris két Ikarusos atlétára, Kecskés Leventére és Kéri Tamásra figyelhettünk. Nem is annyira titkon dobogóra számítottunk tőlük. Így is alakult. Kecskés Leventének a tavalyi bajnoki cím után be kellett érje a harmadik pozícióval, mivel Kéri Tamás – azonos eredménnyel (4,70m) – elcsípte előle a második helyet. Mindketten Etédi Endre tanítványai.
Kiss Dániel esetében a dobogón túl még azt reméltük, hogy esetleg eléri a fedett pályás világbajnokság kiküldetési szintjét 60 méteres gátfutásban. A barcelonai Európa-bajnokság bronzérmese az előfutamban teljesített 7,79 –es ideje után már csak öt századmásodpercre volt ettől.
Mondhatnánk azt, hogy a döntőben végigkísérte a szintén ifj Tomhauser István tanítvány, Baji Balázst, De ez több volt annál. A száguldást nagy tapssal díjazta a kilátogató nézősereg és versenyző egyaránt. A végeredmény: 7,78-as idei legjobb, ezüstérem.
A több korosztályos világversenyt (Ifjúsági Világbajokság, Junior Világbajnokság) is megjárt Gyürkés Viktória némi „kirándulás” után, amit tett a hosszabb futószámokban, illetve akadályfutásban, visszatért a 800 m-es síkfutásra. Ellenfélnek ott volt a szabadtéri bajnok Aradi Bernadett és az előző nap 1500m-en győztes Kenesei Zsanett, nem beszélve néhány nagyon tehetséges fiatal versenyzőről.
Viktória ott folytatta, ahol 2010-ben abbahagyta. A Dr. Török Jánossal és Id. Tomhauser Istvánnal készülő középtávfutó rendkívül érett, taktikus versenyzése kétséget sem hagyott a felől, hogy ezúttal is a bajnoki címért jött, és, nem sokkal elmaradva fedett pályás egyéni csúcsától, lehajrázva ellenfelét diadalmaskodott.
A férfiak között, ugyanebben a versenyszámban a nem egészen húsz esztendős Ludvig Benjámin állt rajthoz. A szabadtéren junior bajnok középtávfutónk – ahogy már megszokhattuk tőle – nem ijedt meg az újabb kihívástól, az erős mezőnytől, és remeknek mondható 1:51,89-es idővel megszerezte az ötödik helyet.
A hétvége utolsó egyéni futószámában Dénes Ervin is teljesítette, amit vállalt. 3000 m-en ugyancsak a mezőny legfiatalabbjaként a pontszerző nyolcadik helyen végzett. A fiatal versenyzők edzéseit Dr Török János és Ifj Tomhauser István vezetik.
Az eredmények jelentőségét tovább emeli, hogy többen még nagyon fiatalon nyújtottak kiváló teljesítményt a felnőttek mezőnyében, és ez a jövőre nézve sok szép sikerrel kecsegtethet. Március első hétvégéjén az ifjúsági és a junior korcsoportosok küzdhetnek az újabb bajnoki címekért.