Ludvig Benjamin őrizheti egy évig a Garay Sándor vándorserleget

A Varjú Vilmos Baráti Kör kezdeményezésére tavaly indult útjára az a  nemes kezdeményezés, melynek több fontos célja van. A vándorserleg alapítása és évenkénti odaítélése arra hivatott, hogy ápolja Garay Sándor, a 40-es, 50-es évek kiemelkedő távfutója, és későbbi kiváló sportvezető emlékét, másrészt elnyerésével elismerést és további ösztönzést kapjanak a korosztályukban jelenleg kiemelkedő teljesítményt elérő kerületi atléták.

Ez évben is szoros verseny alakult ki a jelöltek között. A győztes végül Ludvig Benjamin, az Ikarus BSE junior korú középtávfutója lett, aki a Baráti Kör rendezvényén vehette át a serleget Garay Sándor özvegyétől.
Benjamin az idei esztendőben meggyőző fölénnyel nyerte korosztályában mind az országos diákolimpiát, mind a szövetség által megrendezett junior magyar bajnokságot. Figyelemre méltó, 1:50,48-as idejének köszönhetően a magyar válogatott színeiben részt vehetett a Rietiben megrendezett junor Eb-on, és idei teljesítményével már a magyar felnőtt mezőnyben is megállta a helyét.