Gyürkés Viki egyéni csúcsa a Félmaratoni Ob-n

Szeptember 9-én nyári melegben rendezték meg a 27. Nike Budapest Félmaratont. 11.400 lelkes futó várta a rajtot 9-kor - a tavalyihoz képest 1 órával hamarabb indították a mezőnyt nagy hőség miatt - akik indulhattak egyéniben, párban és trióban is. A kevésbé állóképeseknek pedig ott volt az un. Liget-kör, amely 3.4km volt. Nagy melegben fontos szerepe volt a frissítésnek, ugyanis ilyen hosszú verseny alatt kiszáradhatnak a versenyzők. Ez a legjobbakat nem fenyegette, hiszen rutinos futókról van szó. Felnőtt nőknél Papp Krisztina (1:15:06mp), míg az uraknál Józsa Gábor (1:06:34 mp) győzött.

Szakosztályunkat Gyürkés Viki képviselte. Viki 1:30 mp körüli időt tervezett. Frissen, könnyedén mozgott, melynek az lett az eredménye, hogy új egyéni csúcsot futott (1:28:52mp), mellyel az U23as korosztályban országos bajnoki ezüstérmet szerzett. A régi csúcsát két éve állította fel ugyanezen a versenyen (1:30:47mp), tehát csaknem 2 percet javított a 21km-en élete legjobbján.

A feladatok tornyosulnak előtte: szeptember 15-én Csehországban U23as korosztályú válogatott viadal lesz, ahol 3000m akadályon kapott meghívót. Valamint lassan közeleg a Mezei futó Európa-bajnokság, melyet Szentendrén rendeznek meg és reményeink szerint Viki is futni fog az U23as válogatottban december 9-én.