Amikor az atlétika csapatsportág

Szezonzáró pályabajnokságra került sor az elmúlt hétvégén a Lantos Mihály Sportközpontban. Az egyre inkább őszies időben az U20-as, U18-as és az U16-os korosztály ügyességi és gátfutó csapatbajnokságát rendezték.

Az egyes versenyszámok iránti érdeklődésben nagyfokú eltérés mutatkozott, de így is láthattunk izalmas versenyeket, jó csatákat. Azt pedig külön öröm volt látni, hogy atlétáink egymásért, csapatként versenyeztek, és örültek egymás jó teljesítményének.

Ez után nem csoda, hogy sikeres szerepeltünk:

Csapataink három bajnoki címet is begyűjtöttek.

Az U16-osok mezőnyében a legerősebb teljesítményt érte el, így bajnokságot nyert a leány súlylökő csapatunk (Keserű Mirabella, Marton Zsófi, Bory Kinga, Besenyei Antónia, Fehér Lujza). A legjobb átlagot futotta, ezzel aranyéremmel lett gazdagabb a leány 300m gátas csapatunk (Prutkay Kata, Hargittai Zsófia, Amler Gréta, Veress Dóra, Takács Gréta) és szintén a dobogó tetejére állhatott az U18-as 400m gátas férfi csapatunk (Kovács Ádám, Solymári Máté, Molnár Ádám, Fekete Marcell).

Ezüstéremmel térhetett haza az U20-as férfi távolugró csapatunk (Molnár Ádám, Klenovszki Benedek, Zombori Ákos, Kasza Bálint), illetve az U18-as női 400m gátas csapatunk (Szekér Gréta, Kossuth Mária, Szatári Zsófi).

A dobogó harmadik fokára állhatott fel az U20-as férfi súlylökő csapatunk (Kovács Kristóf, Barta Zoltán, Szalay Botond), valamint az U18-as férfi magasugró csapatunk. (Molnár Ádám, Zombori Ákos, Kasza Bálint)