Érem és értékes helyezések, pontok

27 nappal a decemberi viadal után visszatértek Szekszárdra a versenyzők, avagy a Mezei Futó Magyar Liga 2. fordulóját is a Tolna megyei városban rendezték. Nem volt meleg, de a nap sugarai „lesték” a futókat, így mondhatni, hogy megfelelő körülmények között indultak a különböző korosztályok sportolói a különböző távoknak.

Id. Tomhauser István ezúttal hat versenyzőjét nevezte a viadalra. Az újoncok, a 2008-2009-es születésű gyerekek (U14) ezúttal is a serdülők (U16) között futottak 3000, illetve 4000 méteren, de külön értékelték őket. A lányoknál az 1. fordulóban aranyérmet szerző Szentkuti Anna ismét kitett magáért, korosztályában a második helyen ért célba – de többet elmond az eredményénél az idő: 11:31-es ideje 15 másodperccel jobb, mint a decemberi teljesítménye! A fiúknál Wolfner Áron 16:18 alatt teljesítette a 4000 métert, így a 10. helyen zárt.

A serdülők között Solymári Máté másodpercre ugyanannyit, 13:23-at futott, mint négy héttel ezelőtt, ezúttal ez az 5. helyre volt elég, ami értékes pontokat jelent! Szekeres Dávid 18 másodpercet javítva, 13:58-as idővel ismét 7. hellyel gyűjtött pontokat, míg Petró Ádám is bemutatkozott az idei sorozatban, ő 14:28-cal a serdülők között a 10. helyen végzett.

Az ifjúságiak között (6000 méter) Pálvölgyi Levente 27 másodpercet (!) javított decemberi idejéhez képest, 19:43-mal 4. helyen zárt, avagy ő is folytatta remek szereplését.

A 3. fordulót március 6-án, Szombathelyen rendezik.