Szuper Liga és Serdülő Liga Döntő

Egy nyárias és egy őszies nap fogadta a Szuper Liga és a Serdülő Liga döntőbe jutottakat augusztus 25-26-án a Lantos Mihály Sporttelepen. A nyári szünetet követően ez volt az első „teszt” az atléták számára, hogy mennyire sikerült megtartani a nyári csúcsformát, esetleg sikerült e azon még javítani.
Szakosztályunkból a felnőttek között öten is dobogóra állhattak.
Kéri Tamás rúdugrásban tovább gyarapította a felnőtt országos szintű versenyeken szerzett érmeinek számát. Etédi Endre tanítványa ezúttal egy ezüsttel lett gazdagabb.
Hasonlóan szerepelt Rab Attila, aki gerelyhajításban lett második, másolva ezzel a Magyar Bajnokságon elért helyezését. Horváth Csaba magasugrásban előrébb végzett, mint a felnőtt bajnokságon, az MTK pályán bronzérmet szerzett. Mindkettőjük edzője Kőrös András.
Dénes Ervin ugyanazt a helyezést hozta, mint tette azt körülbelül hat héttel ezelőtt. Kiegyensúlyozott versenyzéssel ismét harmadik lett.
Detrik Balázs, int Magyar Bajnok érkezett a Szuper Liga döntőjére, de ezúttal be kellett érnie a dobogó harmadik fokával. De ne legyen kétségünk, hogy Kovács Gyula súlylökője duplázott erővel készül a további versenyekre, ahogyan a többiek is.

VII. Szeiffert András – 400m gát – 56,67s

A serdülők egy éremmel voltak „eredményesebbek” a felnőtteknél.
Polyák Zoltán volt az egyetlen duplázó. Az Ifj. Tomhauser István kezei között formálódó fiú az első napon 100m gátfutásban lett bronzérmes, majd vasárnap 300m gáton tulajdonképpen megvédte országos bajnoki címét.
Három ezüstéremnek is örülhettünk a két nap folyamán. Bánházi Botond rúdugrásban új egyéni csúccsal érte el ezt a szép helyezést. Lőrincz Milán tanítványa azon kevesek közé tartozott, akik előrébb léptek formájukat tekintve. Gajdos Dominika 800m-en lett második, így egyet javított a serdülő OB-s helyezéséhez képest. A fiatal középtávfutó hölgy szorgalmasan gyűjtögeti a korosztályos érmeket. Edzője: Id. Tomhauser István.
Gálpál Zsófiának két helyezéssel sikerült előrébb ugrania a lányok gerelyhajító mezőnyében a korosztályos bajnoksághoz képest. Akkor talán csalódásként élte meg a negyedik helyet, de ez az ezüstérem már igazán szépen csillog. Az Ő edzője is Kőrös András.
Az egyetlen bronzérmet Baranyai Kristó 300m gátfutásban szerezte, szoros, jó versenyt követően. Ami külön öröm, hogy mindezt kisebb sérülések után szerezte. Edzője: Budai Tamás