123. Magyar Bajnokság - Címvédésekkel, dobogókkal

A 123. Magyar Bajnokságra került sor június 22 és 24. között. A három napos eseménynek, mint az elmúlt években, ezúttal is Székesfehérvár volt a házigazdája. Nyárhoz képest talán kicsit hűvösebb idő várta az indulókat a Bregyó közi atlétika centrumban.
Első napon mindjárt egy címvédésnek örülhettünk. Gyürkés Viktória az 1500m első kilométerét a második helyen „utazva” tette meg, majd olyan ritmust váltott, amire a mezőny többi tagja képtelen volt követni, háromszáz méter megtétele után, már bő húsz méteres előnyre tett szert, amit tovább növelt, és a végén fölényesen diadalmaskodott. Néhány perccel a befutó után már igyekezett is levezetni, hogy a következő nap kihívására maximálisan felkészüljön. Ez elég jól sikerült, ugyanis a fő számának mondható 3000m akadályon meggyőző versenyzéssel szintén magabiztosan diadalmaskodott. Két bajnoki címmel – illetve címvédéssel – a zsebében már fókuszálhat is az Európa-bajnokságra, ami augusztus 7 és 12. között zajlik majd Berlinben. A Berkovics Imre irányításával készülő középtávfutó hölgy idén már kétszer is megjavította egyéni csúcsát utóbbi versenyszámában, tehát önbizalommal telve várhatja a folytatást.
A felnőtt mezőnyben szerzett két bronzérem után Detrik Balázs felért a hazai súlylökő mezőny csúcsára. Egyéni csúcsát centiméter pontossággal beállítva diadalmaskodott. Az utolsó sorozatban ugyan egyik riválisa még kicsit ijesztgetett minket, de csak megközelíteni tudta Balázst, megelőzni már nem. Külön fontos pontja az eredménynek, hogy edzője, Kovács Gyula számos korosztályos bajnoki cím, korosztályos válogatott siker után felnőtt versenyzőt is a dobogó csúcsára segített.
Két szép ezüstérmet is gyűjtöttek versenyzőink. Kéri Tamás akkor hozta a szezon legjobb formáját, amikor arra a legnagyobb szükség volt. A végre egészségesen készülő rúdugró korábban már szerzett bajnoki címet, idei legjobb teljesítménye most a második legfényesebb helyhez volt elegendő. Etédi Endre tanítványa azonban látja a fejlődés lehetőségét, és n legyen kétségünk afelől, hogy mindent meg is tesz a cím visszahódítása érdekében.
Rab Attila évek óta biztos pont, meghatározó ember a felnőtt gerelyhajító mezőnyben. Híresen jó versenyzőtípus, aki az utolsó sorozatra rendre összekapja magát. Ebben most sajnos, ahogyan edzője Kőrös András is elmondta egy kisebb sérülés akadályozta, aminek „köszönhetően” két dobást ki is kellett hagyjon, és be kellett érnie a második hellyel.
Dénes Ervin két versenyszámot is vállalt. A számára is elsődleges 3000m akadály mellett 5000m-en is rajthoz állt. Mindkét versenyét egyéni csúccsal abszolválta, és ez a teljesítmény akadályon egy nagyszerű bronzéremhez vezetett. Ervinről is elmondható, hogy rendkívül következetes kemény munkával dolgozott meg a sikerért, és évről évre vált egyre komolyabb tényezővé az akadályfutó mezőnyben.

A dobogós helyezések mellett további számos értékes helyezést és eredményt értek el atlétáink.

Eredményeink (PB: Egyéni csúcs)