925 induló a III. Tavaszváró Terepfutóversenyen

És a tömeg csak hömpölygött és hömpölygött a Naplás-tó felé március 9én. Ez a kép fogadta a III. Tavaszváró Terepfutóversenyre érkezőket: óvodásokat, iskolásokat, szülőket, nagyszülőket, barátokat és a rutinos, profi futókat is. Rekord létszámú induló volt, ugyanis a tavalyi létszámot csaknem megdupláztuk.  Az égiek is velünk voltak, kellemesen meleg, tavaszias idő volt, és ami a legfőbb, esőnek nyoma se volt. Igazi „majális” hangulat volt: vattacukorral, büfével, kiállítókkal, háttérben a gyönyörű Naplás-tóval.     Nagy megtiszteltetésben volt része a szövetségünknek: a Magyar Hegyi –És Terepfutó Szövetség (www.mahfusz.hu) és az X2S Team-nek (www.3x2s.hu): a Tavaszváró versenyünk megkapta a MOB Sport XXI Alap Program Mezeifutó Verseny Közép Magyarországi Régió U11és U13as korosztályok váltóversenyét, ahol az egyesületek 8 fős váltókban futottak:  (U11: 8*600m, U13: 8*900m).      Gajdos Tamás rövid köszöntője után, Kovács Péter, 16. Kerület Polgármestere és      Kiss Dániel EB 3. helyezett 110m-es gátfutó csúcstartónk és Olimpikonunk jelére rajtolt el pontban 10órakor az első futam, melyen a legifjabbaknak 300m-t kellet teljesíteniük, ki az anyukájával ki az apukájával kéz a kézben, de nagy boldogságban és örömmel futották le a távot.
Összesen 10 futamot bonyolítottunk le az óvodásoktól a felnőttekig bezárólag. Mindenki megtalálhatta korosztálytól függően a neki szimpatikus futamot. Az iskolai futamok után hirdettünk eredményt a „Legsportosabb osztály” címére, melyet, a 16. kerületi Centenáriumi Ált. Iskola 5/b osztálya nyerte, második a 17. kerületi Diadal úti Ált. Iskola 3/a osztálya , míg harmadik szintén a Centenáriumi suliból a 6/b osztály volt. Nyereményük egyenként egy torta volt.  Versenykiírásnak megfelelően 12kor rajtolt el a Sport XXI U11-es korosztály váltóversenye, ahova 13 egyesület nevezett. Leggyorsabb az  Ikarus BSE „C” a csapat tagjai: (Sólyom Dorottya, Vajda Virág, Pálvölgyi Levente, Csúr Balázs, Beniczky Márton, Beniczky Tamás, Szalay Botond, Szabó Sámuel) váltója volt 4 mp-vel megelőzve az Ikarus „A” csapatát, valamint a dobogó harmadik fokára a Vasas állhatott. U13-as korosztályban 12 csapat futói álltak a rajtvonalnál, izgatottan várva a rajtot jelző dudaszót. Itt is Ikarus siker született: Ikarus BSE ”A” győzött több mint 2 perc előnnyel, megelőzve a Vasast és az Ikarus BSE „B” csapatát. Lassan el is érkeztünk az un. 5*2km-es futamhoz, melyen a futóknak egy 2km-es pályán 13 percenkénti újraindítással kellett 5 kört teljesíteniük. Mindenki annyit pihenhetett amennyivel előbb ért be az adott körön, mint 13 perc. Abszolút női győztes a tavalyi évhez hasonlóan az Ikarus BSE többszörös magyar bajnok és válogatott atlétája Gyürkés Viktória lett, megelőzve a rutinos, sok nagy csatát megélt, kiváló hosszútávfutó Juhász-Staicu Simonát (Mogyoródi Sportkör) és Poór Brigittát (X2S Team). Férfiaknál szintén címvédés volt Dani Áron (BEAC) személyében, aki magabiztosan utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Második Csere Gáspár (BEAC), míg a harmadik Takács Dávid (VEDAC) lett, aki nem kisebb bravúrt hajtott végre, hogy ugyanezen a napon fedett pályán a Syma-csarnokban indult 4*400m-es váltóban is, és onnan sietve jött a versenyre. Az abszolút dobogósok 10.000-5.000-3.000 ft pénzdíjazásban, továbbá a győztesek Salomon cipővel is gazdagodtak. Mint ahogy azon szerencsések is, akiket kisorsoltunk a tombolán: 3 db Salomon és 1 db Inov sportcipővel térhettek haza szponzoraink jóvoltából.