Szerencsés 13 - Serdülő és Újonc OB

Újabb sikeres hosszú hétvégén van túl szakosztályunk. Ezúttal a Tatabányán rendezett országos bajnokságon a két legfiatalabb korosztály, a serdülők (14-15 évesek) és az újoncok (13 évesek) tettek ki magukért.
A három nap folyamán számtalan kiélezett izgalmas csatát, és sok kiváló teljesítményt láthattunk. Az eseményeknek, ahogy azt az utóbbi időben már-már megszokhattuk, sokszor főszereplői voltak az ikaruszos fiatalok.

Serdülők:
A hétvége legsikeresebb versenyzője Szentgyörgyi Zita volt. 100m-en és 100m-es gátfutásban is elképesztő könnyedséggel és magabiztossággal jutott először is döntőbe. A fináléban aztán néhány lépés után magához ragadta a vezetést és onnan már csak növelte az előnyét egészen a célig. A két bajnoki cím mellé még egy bronzérmet is begyűjtött 300m-en. Mindhárom versenyen új egyéni csúcsot ért el.

Solymári Máté két számban állt rajthoz. Szombaton 1500m akadályon kamatoztatta technikai tudását, és ennek is köszönhetően tudta lehajrázni riválisát. Másnap 3000m-en hamar eldőlt, hogy hárman lesznek csatában a győzelemért. Máté a táv jelentős részében együtt utazott versenytársaival, majd 250m-rel a vége előtt óriási hajrába kezdett. A végén majdnem egyszerre estek be a célba, de a győzelmet már nem lehetett tőle elvenni.

Sűrű vasárnap délutánja volt Takács Gergőnek. 100m gáton magabiztos előfutambeli futását követően került döntőbe, ahol kétséget sem hagyott afelől, hogy ő az aranyéremért jött, amit meg is szerzett a döntőben nagyszerűen futó edzéstársa Auer Péter előtt. Mindketten rajthoz álltak 300m gátfutásban is. Gergő már az első gátról vetélytársai előtt lépett le, és ez a távolság már inkább nőtt a táv további részében, begyűjtve ezzel második bajnoki címét. Auer Péter éppen, hogy lecsúszott a dobogóról.

Barta Zoltán egy ideig a harmadik helyen állt a fiúk súlylökő versenyszámában, majd a negyedik sorozatban messzebb röpítette a szert, mint vetélytársai, amivel természetesen az élre ugrott. A hátralévő két sorozatban senki sem tudta ezt a teljesítményt túlszárnyalni, amivel Zoltán meg is szerezte a győzelmet.

Szabó Bence szerezte a serdülők egyetlen bronzérmét. Bence a 2,40 és a 2,60m-es magasságot is elsőre teljesítette rúdugrásban, ami a dobogó harmadik fokát jelentette számára. Ez az eredmény új egyéni csúcs számára.

Az újoncok versenyében az elő érem Bánhalmi Gergő nevéhez fűződik. Szoros versenyben került döntőbe 80m-en, majd a fináléban kiváló versenyzéssel sikerült alaposan megjavítani előfutambeli egyéni csúcsát, amivel ezüstérmet szerezett.

A fiúk 1000m-es akadályfutása is remek küzdelmet hozott. Itt Petró Ádám tartott a mezőny éllovasaival. Kitartásának és hajrájának meg is lett az eredménye: a dobogó második fokára állhatott.

Ennek a korosztálynak a harmadik érmét Kossuth Mária szerezte. A 600m első futamában tartott az erős első 200m-t futó ellenfelével, majd 250m-rel a cél előtt élre állt. Innen folyamatosan növelte az előnyét. A következő futamban ugyan egy jobb időeredmény született, bátor futásának ezüstérem lett a jutalma.

Az összesen megszerzett 13 éremmel és mellette a további 28 döntős helyezéssel újabb nagyszerű hétvégét teljesítettünk.