Kerületi Diákolimpiák szakosztályunk szervezésében

Az ősz folyamán két atlétika versenyre is sor került a kerületben, melynek lebonyolítását szakosztályunk végzi évek óta.
Október 2-án a Mátyásföldi repülőtéren a Mezeifutó bajnokságot rendeztük, mely az egyik legtöbb diákot megmozgató sportesemény a kerületben. A hét évesektől egészen a tizenhét évesekig egészen pontosan 701 indulót számolhattunk.
A verseny során egyéni és csapatversenyt is hirdettünk.

Az iskolák közül az egyéni versenyben a Sashalmi Tanoda (5 dobogós helylezés), a Szerb Antal Gimnázium (5), a Táncsics mihály Általános Iskola és Gimnázium (4) voltak a legeredményesebbek, míg a csapatverseny tekintetében a Kölcsey Ferenc Általános Iskola (7), a Jókai Mór Általános Iskola (4), a Lemhényi Dezső Általános Iskola (3), a Herman Ottó Általános Iskola (3), a Táncsics Mihály Általános Iskola és Gimnázium (3), valamint a Szerb Antal Gimnáziium (3) voltak, akik a legtöbb dobogós helyet gyűjtötték.

A másik jelentős esemény, - október 16-án - a Váltóbajnokság volt, melynek a helyszíne az Ikarus atlétika pálya volt. Itt a legkisebbek 6X40m-t, a nagyobbak 4X200m-t teljesítettek. Összesen 438-an vettek részt a váltókban.

Az iskolák között a legtöbb dobogós hellyel a Kölcsey Ferenc Általános Iskola (5), a Sashalmi Tanoda (5) és a Szerb Antal Gimnázium (5) büszkéledhetett.

Mindkét versenyen a versenybírói teendőket edzőink és atlétáink látták el.