Junior és Ifi Liga Döntő

A felnőttek és a serdülőket követően, szeptember első két napján a Juniorokat és az Ifjúságiakat várta a Lantos Mihály Sporttelep a két korosztály liga döntőjével. A szabályok itt is hasonlóak voltak, mint a Szuper Liga döntőjében: az év során az adott versenyszámokban a nyolc, legtöbb pontot gyűjtő atléta kerülhetett be a fináléba.

Az elmúlt években rendszeresen jól szerepeltünk ennek a két korosztálynak az országos versenyein, így idén is valami hasonlóban reménykedtünk.
Összességében elmondható, hogy nem kellett csalódnunk. Versenyzőink összesen 11 alkalommal állhattak fel a dobogó valamelyik fokára.

Kezdjük a juniorokkal:
A legutóbbi korosztályos Budapest-bajnokságon Fischer Márk és Kovács László remek csatát vívott a férfiak súlylökésében. Akkor Laci győzött, most azonban fordult a kocka, és Márk jött ki győztesen a párbajukból. Gerelyhajításban Kovács Noel idei legjobbját teljesítve fölényesen szerezte meg a Liga győzelemért járó érmet. Mindhármuk edzője Kovács Gyula.

Látványos győzelmet aratott Rapai Fanni a hölgyek 400m-es futamában. A mezőny nagy része 200m-ig meglehetősen együtt futott, a „felső kanyart” Fanni viszont jobban futotta meg, mint riválisai, és magabiztos előnnyel ért célba. Első napi aranyérme mellé másnap még a 200m bronzérmét is begyűjtötte. Mindkettő idei legjobb eredménye volt. Fanni trénere Ifj. Tomhauser István.

Csakúgy, mint Szeiffert Andrisé, aki hatalmasat hajrázott 400m gátfutás végén, és csupán egyetlen tizedmásodperccel maradt el a győztestől. A célbaérkezés után, amint bedobta magát, el is esett, és alaposan megrántotta a vállát. De remélhetőleg az új egyéni csúcs és az ezüstérem is segít a gyorsabb regenerálódásban. Csoporttársa Bak Bálint egy nagyon izgalmas 110m-es gátfutó döntőben lett harmadik, ahol négyen egészen együtt haladtak a harmadik gátig, majd a győztes lépésről-lépésre elhúzott a többiektől.

Az ifjúságiak mezőnyében Urbán Zita ünnepelhetett dupla dobogót, miután győzött 2000m akadályon, és bronzérmet szerzett 800m-en. Zita egyébként a Buenos Airesben megrendezésre kerülő Ifjúsági Olimpiára készül, amire remek felkészülési lehetőséget adott ez a verseny. Ott egyébként 2000m akadályon áll majd rajthoz. Edzéstársa Szőke-Kiss Anna épp ebben a versenyszámban szerezte meg a liga döntőjének ezüstérmét. A középtávfutó hölgyek edzésit Id. Tomhauser István irányítja.

Az éremkollekciót Fróna Hanna egy szép bronzéremmel egészítette ki, amit az ifjúsági lányok rúdugrásában szerzett. Az Ő edzője, Etédi Endre.