Duplázó bajnok és meglepetés bronz

Február 17-18-án már a felnőtteken volt a sor, hogy megmérkőzzenek a fedett pályás bajnoki címekért. A megállapítás annyi pontosítást igényel, hogy számos egyesületnél, így nálunk is sok olyan induló volt, akik még ifjúsági, vagy junior korú, de rátermettségének köszönhetően versenyképesen tud, tudott szerepelni a felnőttek között.

Gyürkés Viktória a tavalyi Universiade ezüstérmes akadályfutó hölgy két számban is rajthoz állt. Szombaton 1500m-en egy pillanatra sem adta ki a kezéből az első helyet, előnyét végig növelve egyéni csúccsal győzött. Itt érdemes megjegyezni, hogy több energiába kerül egy középtávfutó versenyszámban végig az élen haladni, így Viki teljesítménye még értékesebb. A forgatókönyv 3000m-en sem sokat változott. Itt néhány körön keresztül a második helyen utazott, majd ritmust váltott, ami a mezőny többi tagjának már követhetetlen volt. Tíz másodperces előnnyel, ismét egyéni csúccsal szerezte a hétvégén második bajnoki aranyát. Edzője: Berkovics Imre.

Kellemes meglepetéssel szolgált a nők 4X400m-es váltója Rapai Fanni, Szőke-Kiss Anna, Urbán Zita, Finta Sára sorrendben váltva, kiegyensúlyozott, jó futásokkal bronzérmet szereztek. Az érem értékét tovább növeli, hogy Fanni és Sára még csak junior, Anna és Zita még csak ifjúsági korú, abból is a fiatalabb „évfolyam” képviselői. A kvartett edzői: Id. Tomhauser István és Ifj. Tomhauser István.

Eredményeink: (PB: egyéni csúcs)

I. Gyürkés Viktória – 1500m – 4:21,49s PB
I. Gyürkés Viktória – 3000m – 9:20,87s PB