Bravúros szereplés a Felnőtt Csapatbajnokságon

Tavasszal Magyarország Csapatbajnokságának keleti elődöntőjében a sok-sok fiatallal felálló GEAC – Ikarus közös csapat remek versenyzéssel a harmadik helyen végzett. A korábbiakhoz hasonlóan a döntőt ezúttal is a székesfehérvári Bregyó közben rendezték, ahol az előzetes esélylatolgatások alapján az első hat közé kerülés volt a cél.

A két napos megmérettetés során atlétáink tíz dobogós, és további tizenhét pontszerző helyet szereztek, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a csapat végül a kiváló negyedik helyet szerezte meg, mindösszesen négy ponttal lemaradva a dobogóról.

Universiade ezüstérmes akadályfutónk, Gyürkés Viktória volt az egyik legeredményesebb versenyzőnk, aki 1500m-es győzelme mellé 5000m-en második lett.

Detrik Balázs izgalmas versenyben, utolsó dobásával nyerte meg a férfi súlylökést

Bak Bálint élete első felnőtt feltételekkel futott (106cm magas) 110m gátas versenyét máris a második helyen fejezte be. Ugyanebben a versenyszámban, edzéstársa, Tano Leonardo lett a harmadik. Ugyancsak második lett Horváth Csaba magasugrásban, és Zsiga Mónika 400m gáton. Mónika a 4X100m-es váltó befutóembereként még egy harmadik helyet is szerzett, és kiválóan futott a 4X400m-es váltóban is.

A még csak 17 éves Kovács Balázs nagyszerű versenyzéssel 3000m akadályon állhatott fel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. A TOP 3-ban végzők sorát Rab Attila zárta, aki gerelyhajításban lett szintén harmadik.