Két bajnoki cím az ifjúsági és junior bajnokságon

Legjobb ifjúsági és junior versenyzőink a fedettpályás országos bajnokságon  indultak az elmúlt  hétvégén. Az első nap legjobb eredményét  ifjúsági  korú középtávfutónk,  Ludvig Benjamin érte  el. Izgalmas hajráversenyben centiméterekkel szorult csak a 2.  helyre 1500 m-en. Kővári Tamás 400 m-en 5., míg  Pálfi Dóra magasugrásban 7. helyezést  szerzett . A mindig nagyon megbízhatóan versenyző Gyürkés Viki ezúttal hátizom görcs miatt nem tudta befejezni versenyszámát.

A második nap tétje az volt, hogy  bajnoki címre esélyes középtávfutóink túl tudnak-e lépni lelkileg a szombati napon. Szerencsére ez sikerült, Ludvig Beni erős tempót diktálva  rajt-cél győzelmet aratott 800m-en, míg Gyürkés Viki a tőle kevésbé megszokott, inkább felkészülési távnak nevezhető  3000 m-en szerezte meg a magyar bajnoki címet.

A verseny egyik színfoltja a meghívottként Ikaruszos színekben induló  Gajdos Tamás volt. A civilben népszerű műsorvezető évtizedekkel ezelőtt élversenyző volt, jelenleg szenior atlétaként a +50 éves kategóriában versenyez és ér el korosztályában kiemelkedő eredményeket. A fiatalokkal futva  mutatta meg, hogy küzdőszelleme mit sem változott az idők során, példát mutatva az ifjú generációnak.